Az Egyesült Államokban 150 ezer dollár már elég ahhoz, hogy a felső 10 százalékhoz tartozzon valaki. Magyarországon a KSH adatai szerint ehhez havi nettó 130 ezer forint kell.
Az Egyesült Államokban 150 ezer dollár már elég ahhoz, hogy a felső 10 százalékhoz tartozzon valaki. Magyarországon a KSH adatai szerint ehhez havi nettó 130 ezer forint kell.
A következő két évtizedben mintegy 25 billió dollár kerül majd női kezekbe válás, özvegység vagy öröklés nyomán. Így aztán érdemes feltenni a kérdést: mit is akarnak ezek a nők?
Gazdasági válság ide vagy oda, az Egyesült Államok még mindig igencsak vonzó célpont a gazdag külföldiek számára. Pláne, ha ezek a külföldiek kínaiak, akik szívesen áldoznak némi pénzt az amerikai állampolgárságért.
Érdekes, az emberek néha milyen egészen sajátos önképpel rendelkeznek. Vegyük például David Siegel esetét, aki megépítette az Egyesült Államok legnagyobb otthonát...
Nemrég arról írtunk, hogy a Credit Suisse legfrissebb elemzése szerint a világ milliomosai és milliárdosai, azaz a lakosság fél százalékának kezében van a Föld javainak 39 százaléka. Most egyet továbblépünk és megnézzük, mi a helyzet Amerikában, hol él a legtöbb milliomos?
Az egyik amerikai hajógyártó szerint míg nem is olyan régen luxusberuházásnak számított egy saját jacht, addig ma már egyszerűen létszükséglet. A csavaros magyarázatot rögtön megosztjuk!
A gazdasági válság nem kíméli a gazdagokat sem, így aztán nem csoda, hogy virágzásnak indultak a külön rájuk épülő zálogházak. Ezekbe nem a családi ezüst utolsó darabkáit hordják be, hanem egy-egy Lamborghinit, méregdrága svájci órát, vagy ékszereket.
Az ingatlan New Yorkban, a legendás Time Warner Center penthouse lakása (amennyiben ezt még lakásnak lehet nevezni). Döbbenetes kilátás, luxus minden mennyiségben.
Nem akármilyen helyre költözik az énekesnő, aki szerény 18 millió dollárt fizet ki a hét hálószobás hajlékért Long Islanden.
Utolsó kommentek